Jediný způsob,
jak získat
za peníze lásku,
je pořídit si psa.
Cat Stevens
english / česky
Jack's Town
Úspěchy naších odchovů ve světě

O nás

Vítáme vás na stránkách naší chovatelské stanice (CHS) OD PUTIMSKÉ BRÁNY. Jsme malá rodinná chovatelská stanice a naší snahou je odchovávat zdravá, typická a povahově vyrovnaná štěňátka, která budou věrnými kamarády po celý svůj život svým novým páníčkům.

A jak to celé začalo....?

Když jsme se přestěhovali do vysněného domečku v srdci Jižních Čech, přemýšleli jsme, jaké plemeno by nejlépe vyhovovalo našim představám veselého, nenáročného kamaráda, který se přizpůsobí našemu životnímu stylu a bude zároveň i vhodný k našim dětem.

Erin Blue LemomPo dlouhém vybírání jsme si přivezli naší první fenku JRT z CHS Blue Lemon – Erinku. Byla naprosto úžasná, veselá, temperamentní, neúnavný aportér a nohsled – a taková je stále. A myslím nejlepší kámoška naší tehdy tříleté dcery.

S Erinkou jsme se začali účastnit výstav a úspěšně. Oba jsme se s manželem pro vše, co je kolem Jacků nadchli a tak jsme si řekli, co takhle zkusit založit chovatelskou stanici a zkusit přispět k utváření tohoto mladého a úžasného plemene. A tak jsme tady. :)

A protože Jacků není nikdy dost, o dva roky později jsme po dloooouhém vybírání přibrali do naší party benjamínka Seven Wonders Di Sutri, které jsme dali jméno Asha, přijela k nám z daleké Itálie. Od prvního dne je to nerozlučná dvojka s naší mladší dcerou Julinkou. Obě se úžasně doplňují a nejraději jsou spolu zalezlé někde v koutku a kujou pikle :-).

K našim dvoum slečnám, zcela neplánovaně a strašně rychle, přibyl konečně jeden správný chlap. Přivezli jsme si ho opět z Itálie, jmenuje se Frankie a doufám, že bude krásně reprezentovat naší CHS nejenom na výstavách, ale taky jako plemeník pro zdejší nevěsty. Zatím se ho ujala naše opatrovnice Ashenka a učí hio jednu kravinu za druhou :-).

Posledním článkem partičky je nejmladší Kenzi. Přišla k nám zcela neplánovaně a i přes nepřízeň okolností kolem z ní máme velikánskou radost! Je to akční fenka s výborným rodokomenem a temperamentem. Statečně sekunduje naší Erin, která doteď platila za největšího míčkofila :-). Kenzi se krásně prezentuje, výstavní premiéru má úspěšně za sebou a doufáme že další úspěchy ještě před sebou.

 

P.S. Naše chovatelské snažení nebude nikdy pro nás zdrojem obživy, pouze milým koníčkem s jasně danými pravidly řádu FCI a našeho svědomí. A odchovaná štěňátka jsou pak naší radostí a pýchou, pro pomazlení našim dětem a hlavně pro vás, budoucí vlídní majitelé a milovníci tohoto malého-velkého pejska s obrovským srdcem.

Eva a Jaromír Peclovi


Registrace naší CHS

chs-jack-s-town.jpg

 

Klub chovatelů teriérů

kcht.jpg

Jsme členy Klubu chovatelů teriérů.